Arvutit peab hooldama õigeaegselt. See aitab vältida hooldamatusest tekkinud kahjustuste parandamisele kuluvat aega ja raha.

Sülearvuti hooldus

Tarkvara hooldus hõlmab Windows operatsioonisüsteemiga arvuti puhul registrite puhastamist, uuenduste paigaldamist ning rämpsfailide eemaldamist kõvakettalt. Vajadusel teostatakse kõvaketta defragmenteerimine. Soovi korral on võimalik teostada kõvaketta testid, mis näitavad selle seisukorda ja annavad õigeaegselt teada kõvaketta välja vahetamise vajadusest. Samuti anname hinnangu arvuti üldisele seisundile ning juhul, kui arvuti vajab riistvaralist kaasaajastamist, siis anname arvuti omanikule sellekohast nõu.

Sülearvuti riistvara hooldus hõlmab arvuti jahutussüsteemi puhastamist tolmust ning vajadusel kiipide termopasta vahetust. Riistvara hooldusele kuluv aeg ning maksumus sõltub sülearvuti mudelist ning teostatavatest töödest. Tolmust puhastamine ning termopasta vahetus aitab vabaneda ka juba ilmneva hakkavate, kiipide ülekuumenemisest tingitud rikete puhul nagu näiteks iseeneslikud sülearvuti väljalülitumised.

 

Lauaarvuti hooldus

Lauaarvuti tarkvara hooldus on samane sülearvuti tarkvara hooldusega.

Lauaarvuti riistvara hooldus hõlmab arvuti sisemuse täielikku puhastamist tolmust. Soovi korral peseme operatiivmälu ning lisakaartide kontaktid. Samuti vahetame vajadusel protsessori termopasta.